INVICTUS książka 44,90 zł Audiobook 39,90 zł E-book 39,90 zł
Format: 144x207 mm
Stron: 496
Oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-65904-40-9

INVICTUS

PREMIERA: 19 czerwca 2019

Polacy przegrywają Bitwę Warszawską w sierpniu 1920 roku. Pochód bolszewików trwa dalej. Rewolucja ogarnia całą Europę kontynentalną. W końcu, w grudniu 1922 roku utworzony zostaje Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich, obejmujący terytorium od Władywostoku do Lizbony. W Europie tylko Wielka Brytania pozostaje jeszcze krajem demokratycznym.

 

Stany Zjednoczone pogrążają się w kryzysie, wydatki na armię i flotę zostają zredukowane. Pozostałe środki grupa wpływowych polityków i wojskowych wykorzystuje do budowy – w miejsce standardowych okrętów – największego pancernika w dziejach, okrętu wielokrotnie silniejszego od najsilniejszych pancerników sowieckich. Jego dowódcą zostaje wiceadmirał Frank Bratten, człowiek będący zagorzałym przeciwnikiem budowy wielkiego okrętu.

 

Jest rok 1941. Sowieci w błyskawicznej kampanii podbijają Anglię, w obronie której Amerykanie tracą większość floty. Kolejnym obiektem agresji będą słabe, skłócone wewnętrznie i rozsadzane przez sowiecką agenturę Stany Zjednoczone. Jedyną nadzieją Stanów Zjednoczonych jest dowodzony przez Franka Brattena USS „George Washington”, potężny, ale samotny superpancernik. Marynarze nazywają go Invictus, Niezwyciężony.

 

Czy będzie w stanie przeciwstawić się najpotężniejszej armadzie desantowej w dziejach?


Artur Kurasiński w rozmowie z Marcinem Ciszewskim na temat Invictusa

 

 

Artur Kurasiński w rozmowie z Marcinem Ciszewskim na temat Invictusa cz. 2


INNE TEGO AUTORA

MGŁA
06.12.2017
MRÓZ
22.11.2017
WIATR
22.11.2017
Upał
02.08.2017
MAJOR
27.01.2010
WWW.1944.WAW.PL
11.11.2009
WWW.1939.COM.PL
01.09.2007

o autorze

Marcin Ciszewski

Marcin Ciszewski

Ukończył studia w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako muzyk, dziennikarz muzyczny Programu III Polskiego Radia, a także specjalista od nieruchomości. W 2012 roku pisanie stało się jego zawodem.

Zadebiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, bestsellerem, który zapoczątkował cieszący się niesłabnącą do dziś popularnością cykl „Wojna.pl”.Jego dorobek literacki obejmuje piętnaście powieści oraz dwie książki non-fiction. W roku 2013 uzyskał stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za projekt „www.1939.com.pl”.

Dotychczas ukazały się: z cyklu „Wojna.pl” – „www.1939.com.pl”, „Major”, „www.1944.waw.pl”, „Kapitan Jamróz”, „www.ru2012.pl” oraz „www.afgan.com.pl”; z cyklu sensacyjno-kryminalnego – „Wiatr”, „Mróz”, „Upał”, „Mgła” (w przygotowaniu „Deszcz”); z cyklu historyczno-szpiegowskiego – „Krüger”, „Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”; serial audio „Autor Bestsellerów”; a także dwie opowieści paradokumentalne: „Gliniarz” oraz „Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście”.

Łączny nakład wydanych książek i audiobooków przekroczył 700 000 egzemplarzy.

 



Książki Ciszewskiego cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników oraz uznaniem mediów. Marcin Ciszewski za każdym razem zaskakuje czytelnika scenerią, która niezmiennie stanowi interesujące tło dla zmagań doskonale skrojonych bohaterów. A to właśnie bohaterowie poza świetnymi opisami walk są największym atutem prozy Ciszewskiego.
Konrad Sosiński, Wargamer

„Major” to patriotic fiction najwyższej próby. Wywraca do góry nogami wojenne losy Rzeczpospolitej i daje nadzieję na historyczną vendettę na sowietach.
Tymon Smektała, CD-Action

Gdyby Tom Clancy pisał książki o okupowanej Warszawie, miałby w Marcinie Ciszewskim godnego rywala. „Majorˮ łączy najlepsze cechy powieści wojennej i thrillera szpiegowskiego. Akcja rozwija się dynamicznie, intryga gęstnieje z każdą chwilą. Do samego końca nie wiemy, kto będzie górą w tym starciu - hitlerowcy, Sowieci czy Polacy. To sprawia, że od powieści trudno się oderwać.
Paweł Jasiński, serwis Polter.pl

Marcin Ciszewski traktuje historię bez złudzeń. Owszem, wierzy w szlachetne idee, wierzy w humanizm, patriotyzm i bezinteresowność, w dużej jednak mierze odmawia tych cech i polityce, i politykom. I trudno się z nim nie zgodzić, gdy pomyśli się, jaki los zgotowali światu politycy po 1945 r. Dlatego preludium do tych zdarzeń, umieszczone w powieści, brzmi tak wiarygodnie.
Władysław Ordęga, redaktor