WWW.AFGAN.COM.PL książka 36,90 zł E-Book 34,90 zł
Format: 144x207 mm
Stron: 356
Oprawa miękka uszlachetniona
ISBN: 978-83-64523-39-7

WWW.AFGAN.COM.PL

PREMIERA: 23 września 2015

Od chwili, gdy porucznik Jan Koller ląduje w Afganistanie, wszystko wydaje się nie takie, jak trzeba. Pierwszym Samodzielnym Batalionem Rozpoznawczym dowodzi idiota, a oficerowie, których Kollerowi kazano aresztować, należą do najbardziej godnych zaufania w całym kontyngencie. Jakby tego było mało – z Raji, najbardziej wysuniętym posterunkiem sił polskich, nie udaje nawiązać połączenia...

 

Koller staje na czele plutonu i z pomocą trzech Rosomaków rusza w kierunku bazy milczącego oddziału. Przygotowany do wykonywania zadań śledczych porucznik nie ma pojęcia, czego spodziewać się na miejscu. Wie tylko, że dowódcą gniazda był jego przyjaciel ze szkoły oficerskiej, zaś krótko przed zniknięciem z eteru w obozie pojawił się tajemniczy amerykański oddział...

 

Najważniejsze stają się pytania: kto przechwycił MDS – eksperymentalne urządzenie umożliwiające podróże w czasie? I jak pragnie zmienić losy świata właśnie w tym miejscu?

 

Jan Wieteska, Nancy Sanchez, Janusz Wojtyński i Leszek Jamróz, znane z serii WWW postaci, ożywają na nowo w kolejnej części przygód Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego.

 

W cyklu ukazały się:

1. WWW.1939.COM.PL

2. MAJOR

3. WWW.1944.WAW.PL

4. KAPITAN JAMRÓZ

5. WWW.2012RU.PL 

6. WWW.AFGAN.COM.PL 

 SCENARIUSZE FILMOWE

 

 


fragmenty

Rozwiń tekst

Jamróz uniósł dłoń.
– Przepraszam – powiedział. – Dreszer? Mój były dowódca?
– Tak. Twórca pańskiego batalionu – potwierdziła Nancy. – Generał zorganizował świetnie uzbrojony, jak na wasze warunki oczywiście, oddział, który polskim politykom reklamował jako idealną wizytówkę waszych wojsk. Coś, co wzbudzi szacunek sprzymierzeńców z NATO. Tak naprawdę pracował jednak nad koncepcją ingerencji w przeszłość. Druga wojna to dla was duża trauma.
– Nie ma w Polsce żołnierza, który nie...

Jamróz uniósł dłoń.
– Przepraszam – powiedział. – Dreszer? Mój były dowódca?
– Tak. Twórca pańskiego batalionu – potwierdziła Nancy. – Generał zorganizował świetnie uzbrojony, jak na wasze warunki oczywiście, oddział, który polskim politykom reklamował jako idealną wizytówkę waszych wojsk. Coś, co wzbudzi szacunek sprzymierzeńców z NATO. Tak naprawdę pracował jednak nad koncepcją ingerencji w przeszłość. Druga wojna to dla was duża trauma.
– Nie ma w Polsce żołnierza, który nie chciałby zmienić jej przebiegu. – Głos porucznika brzmiał głucho. Jamróz trawił
zasłyszane informacje, odnajdując co chwila kolejny element pasujący do układanki. – Zostaliśmy, jak to się u was mówi,
fucked na wszystkie możliwe sposoby i przez wszystkich. Z sojusznikami na czele.
– To była podobno idee fixe generała. Wszystko dopięto
na ostatni guzik. On niemal oszukał dwie armie, w tym najsilniejszą na świecie. Wasz batalion nigdy nie miał lecieć do Afganistanu. Jego przeznaczeniem był pierwszy września tysiąc dziewięćset trzydziestego dziewiątego roku. Mieliście walczyć z Niemcami.
– Co się stało, że do tego nie doszło?
Nancy pomyślała, że to jest właśnie fragment, którego na pewno nie chce podawać do publicznej wiadomości.
– Major Grobicki, oficer wyznaczony na dowódcę batalionu, odkrył spisek i dał do zrozumienia Dreszerowi, że do niego nie
dopuści. Dreszer nie miał wyjścia, odwołał swoich ludzi, którzy mieli dopilnować prawidłowego przebiegu skoku w przeszłość,
i zaniechał wpuszczenia do systemu oprogramowania umożliwiającego przejęcie kontroli. Jerzy odszedł z wojska, a batalion, zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, ruszył na misję.
Nancy przełknęła ślinę, wypowiadając imię Grobickiego. Jej głos drżał. Robiła wszystko, by zepchnąć w niepamięć obawę, że
nie zobaczy już ani Dżaziego, ani syna. Wściekłość wybuchała w niej falami. Miała ochotę dorwać tego, kto był za to odpowiedzialny i strzelić mu prosto w twarz. Uczucie tym straszniejsze, że skierowane w pustkę. Przeciwnik był anonimem pozbawionym konkretnej fizjonomii.
Na razie.

ukryj fragment książki

aktualności

INNE TEGO AUTORA

MOST WE MGLE
24.11.2021
DESZCZ
20.05.2020
INVICTUS
19.06.2019
MGŁA
06.12.2017
MRÓZ
22.11.2017
WIATR
22.11.2017
Upał
02.08.2017
MAJOR
27.01.2010
WWW.1944.WAW.PL
11.11.2009
WWW.1939.COM.PL
01.09.2007

o autorach

Marcin Ciszewski

Marcin Ciszewski

Ukończył studia w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako muzyk, dziennikarz muzyczny Programu III Polskiego Radia, a także specjalista od nieruchomości. W 2012 roku pisanie stało się jego zawodem.

Zadebiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, bestsellerem, który zapoczątkował cieszący się niesłabnącą do dziś popularnością cykl „Wojna.pl”.Jego dorobek literacki obejmuje piętnaście powieści oraz dwie książki non-fiction. W roku 2013 uzyskał stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za projekt „www.1939.com.pl”.

Dotychczas ukazały się: z cyklu „Wojna.pl” – „www.1939.com.pl”, „Major”, „www.1944.waw.pl”, „Kapitan Jamróz”, „www.ru2012.pl” oraz „www.afgan.com.pl”; z cyklu sensacyjno-kryminalnego – „Wiatr”, „Mróz”, „Upał”, „Mgła” (w przygotowaniu „Deszcz”); z cyklu historyczno-szpiegowskiego – „Krüger”, „Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”; serial audio „Autor Bestsellerów”; a także dwie opowieści paradokumentalne: „Gliniarz” oraz „Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście”.

Łączny nakład wydanych książek i audiobooków przekroczył 700 000 egzemplarzy.

 



Książki Ciszewskiego cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników oraz uznaniem mediów. Marcin Ciszewski za każdym razem zaskakuje czytelnika scenerią, która niezmiennie stanowi interesujące tło dla zmagań doskonale skrojonych bohaterów. A to właśnie bohaterowie poza świetnymi opisami walk są największym atutem prozy Ciszewskiego.
Konrad Sosiński, Wargamer

„Major” to patriotic fiction najwyższej próby. Wywraca do góry nogami wojenne losy Rzeczpospolitej i daje nadzieję na historyczną vendettę na sowietach.
Tymon Smektała, CD-Action

Gdyby Tom Clancy pisał książki o okupowanej Warszawie, miałby w Marcinie Ciszewskim godnego rywala. „Majorˮ łączy najlepsze cechy powieści wojennej i thrillera szpiegowskiego. Akcja rozwija się dynamicznie, intryga gęstnieje z każdą chwilą. Do samego końca nie wiemy, kto będzie górą w tym starciu - hitlerowcy, Sowieci czy Polacy. To sprawia, że od powieści trudno się oderwać.
Paweł Jasiński, serwis Polter.pl

Marcin Ciszewski traktuje historię bez złudzeń. Owszem, wierzy w szlachetne idee, wierzy w humanizm, patriotyzm i bezinteresowność, w dużej jednak mierze odmawia tych cech i polityce, i politykom. I trudno się z nim nie zgodzić, gdy pomyśli się, jaki los zgotowali światu politycy po 1945 r. Dlatego preludium do tych zdarzeń, umieszczone w powieści, brzmi tak wiarygodnie.
Władysław Ordęga, redaktor

Tadeusz Michrowski

Tadeusz Michrowski

Absolwent stosunków międzynarodowych i dyplomacji współczesnej na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendysta Ministerstwa Kultury, laureat konkursów literackich i dramatycznych, okazjonalny dziennikarz. Były wolontariusz EVS na Wyspach Kanaryjskich i programu GLEN w Kapsztadzie, gdzie pracował i mieszkał w owianym złą sławą "township" Khayelitsha. Współpracownik Polskiego Centrum Studiów Afrykanistycznych.